вторник, 4 октября 2011 г.

Всеукраїнському Святу Бібліотек присвячується!

Це був звичайний день звичайної осені. Але звичайна недільна прогулянка для відвідувачів парку Глоби стала надзвичайним святом! В цей  день, 25 жовтня бібліотекарі святкували своє професійне свято: Всеукраїнський День Бібліотек. Готувалися до свята заздалегідь, ретельно, намагаючись створити незабутньо дружню атмосферу. Ні, не для себе, для людей, для всіх тих, хто вже є відданим читачем, що переживав разом з бібліотекою всі її зміни, модернізації, скрутні часи. Для тих, хто тільки – що почав відкривати для себе дивний та надзвичайно багатий бібліотечний світ. Для тих, хто тільки почав читати, для тих, у кого тільки зявилася думка стати відвідувачем бібліотеки. Тобто свято створювалося для людей, з щирою душею, зі знанням та безцінним досвідом в організації свят, з бажанням створити щось цікаве та потрібне. Чи вдалося? Судити вам, всім, хто прийшов на це свято випадково, чи цілеспрямовано, всім, хто не пройшов байдужим повз столики та стенди з книгами, інформаційними буклетами, повз інформацію  на  електронних  носіях  про  бібліотеки  та їхні  ресурси,    прийняв  участь в  конкурсах, та познайомився  з    авторами  книг  та  їх  творами.
Координатором проведення та організаціі свята виступила Дніпропетровська Обласна Універсальна Наукова Бібліотека ім. Первоучітелів словянських Кирила та Мефодія на чолі з директором Тітовою Надією Миколаївною. Всі дії були узгоджені з представниками Обласного Управління Культури і Туризму в особі його начальника: Першиної Наталлі Генадіївни та Міського Управління Туризму в особі його зам начальника: Бойко Майї Василівни.
Важко передати словами той масштаб роботи, що була проведена, для того, щоб це свято відбулося на належному рівні! Було розіслано більш ніж сто запрошень іншим бібліотекам з пропозицією взяти участь в святі. До речі, окрім ДОУНБ були присутні 19 бібліотек, а саме: ДОБЮ – Дніпропетровська обласна бібліотека для юнацтва ім. М. Свєтлова (Матюхіна О. Л.); ДОБД – Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей (Шарабура О.І.); ЦСБД м. Дніпропетровськ – Централізована система бібліотек для дітей м. Дніпропетровська (Щукіна Т.Г.); Бібліотека ДНУ – Бібліотека Дніпропетровського Національного університету імені О. Гончара (Кубишкіна С.В.); Бібліотека НГУ – Бібліотека Дніпропетровського національного гірничного університету ( Нефьодова О.Н.); Бібліотека НМА – Бібліотека національної металургічної академії; ДОМБ – Дніпропетровська обласна медична бібліотека; Бібліотека ДНУЗТ – Бібліотека дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. В. Лазаряна; Обласний інститут післядипломної педагогічної освіти; Дніпропетровський індустріальний технікум; Театрально-художній коледж (Карпенко М.М.); Бібліотека радіоприладобудівного коледжа (Кудрявцева О.В.); Бібліотека училища культури (Найдовська М.В.); Бібліотека транспортно-економічного коледжу (Гаврілюк Н.Р.); Верхньодніпровська ЦБС (Сопіна Л.М.); Дніпродзержинська ЦБС (Герасюта Т.І.); Широкінська ЦБС (Кращенко Л.І, Бондарчук Л.В.); Орджонікідзевська ЦБС (Сударєва В.).

Чого тільки не було на цьому святі! Безпрограшна лотерея, де в якості призів виступили закладки до книги з цікавим висловом про книгу, бібліотеку, або просто з гарним побажанням. Ця лотерея мала не аби який попит серед присутніх на святі дітей  і  дорослих. Зацікавила і мультимедійна презентація, що транслювалася впродовж всього свята на двох великих плазмових панелях, що доводило те, що сучасна бібліотека крокує в ногу з прогресом, модернізується та розвивається, орієнтуючись на потреби свого читача. Також були представлені творчі роботи постійних читачів бібліотеки та винаходи місцевих майстрів. Бібліотечні спеціалісти проводили консультації та запис до бібліотеки. Куточок, де була розташована дитяча бібліотека впродовж всього свята був дуже гомінкий та яскравий, там дітям пропонували помалювати та пограти на дитячих музичних інструментах. Все свято супроводжувалося тривалим концертом за участю творчих колективів міста, де талановита молодь, діти, дорослі читали вірші, співали, танцювали, проводили різні конкурси! Жодного сумуючого обличчя, тільки зацікавленість та радість.
Можна з впевненістю сказати, що це свято відбулося!  І відбулося воно професійно, весело, цікаво! І навіть з огляду на те, що зараз бібліотека, як і країна в цілому, переживає досить скрутні економічні часи, тобто не має достатнього фінансування для придбання всього необхідного обсягу печатної літератури та цифрових носіїв. Бібліотекарі сміливо дивляться у майбутнє, тому що з кожним днем зростає кількість нових відвідувачів бібліотеки, проводиться масштабна робота з виявлення та поставки обовязкового примірника по всій області, проходить активний пошук додаткових джерел фінансування. Доречі, на свято  Всеукраїнського Дня Бібліотек завітали місцеві письменники, що подарували бібліотеці свої книжки. Серед них М.  Олексієнко, В. Подліпаєв,   Кашаєв П., завдяки їм бібліотека поповнилася місцевими примірниками. Приватний підприємець Сенік Т. Г., засновник журналу «English 4 U», окрім 1 обов’язкового комплекту видання подарував 3 комплекти.
Завдяки проведеному святу, деякі люди побачили бібліотеку з нового боку, зрозуміли, що бібліотека сучасна, відкрита, технічно підготовлена до роботи з будь якими верствами населення, розуміє їх потреби та вимоги. Що бібліотечні працівники мають можливість надати читачу професійну та кваліфіковану допомогу, мають чим цього читача зацікавити і що йому запропонувати.
Про послуги сучасної бібліотеки можливо говорити багато! Але краще прийти та на власні очі побачити численні скарби та цікавинки бібліотеки, відчути на собі незабутньо атмосферу спокою, затишку та доброзичливості професіоналів своєї справи. Зі святом Вас, бібліотекарі!  

2 комментария:

  1. Перегляньте фото тут!
    http://www.facebook.com/media/set/?set=a.180449745364050.45372.144914668917558&type=1

    ОтветитьУдалить
  2. ДА, этот праздник удался на славу! Молодцы и организаторы и участники!

    ОтветитьУдалить